English אתר נגיש טיפ החודש
הרשמו לניוזלטר וטיפים לחיים טובים
דואר אלקטרוני
שם
משפחהעצור חדשות / המשך חדשות
לחץ כאן ליצירת קשר

טיפול באלרגיה

       הגדלת טקסט        הקטנת טקסט

מהי אלרגיה?

אלרגיה הינה תגובת יתר של מערכת החיסון.
כאשר מערכת החיסון נתקלת בגוף מסוים(כגון:פריחה מעצי-זית, ליבלוב אביבי,אלרגיה מחתולים),היא לעיתים טועה בזיהויו ורואה בגוף זה חומר מסוכן, למרות, שהוא לא כזה באמת.נוצרת פוביה של מערכת החיסון, והיא פועלת פעילות יתר ברצונה להוקיע את הגוף שאותו היא מזהה כמסוכן.
אנו מלמדים מחדש את מערכת החיסון, לתקן את הטעות די מהר, ולהבין, שניתן להתייחס אל החומר הזה כאל חומר דומה שאין היא (המערכת) אלרגית אליו.

כיצד עובדים עם אלרגיות?
אנו מלמדים מחדש את מערכת החיסון, לתקן את הטעות , ולהבין, שניתן להתייחס אל החומר הזה כאל חומר דומה שאין היא (המערכת) אלרגית אליו.
מוקד האלרגיה
* אם יודעים ממה האלרגיה, התוצאות הרבה יותר מובטחות. אם לא יודעים בדיוק ממה האלרגיה, זה עלול להקטין את הסיכויים בהרבה. על כן, חשוב להתחבר ע"י אסוציאציה לבעיה (שימוש טוב בשפת מילטון ומטה-שפות ב- NLP יכול לסייע להתחבר).
* אם יש אלרגיות מרובות, אפשר לעשות אחת אחרי השניה, או לעשות את זאת שאם נטפל בה, אז השאר יסתדרו.יש לשאול את הלא-מודע לגבי כל אחת מהאלרגיות אם נטפל בה האם השאר יסתדרו?.
הסבר
* מסבירים לקלינט: לפעמים מערכת החיסון טועה בזיהוי חומר כמסוכן, אף-על-פי, שהוא לא כזה באמת, ומסמנת אותו כמסוכן ומנסה לסלק אותו מהגוף ע"י תגובה היסטמינית - דמעות, נזלת וכו'. למעשה, החומר איננו מסוכן כי הרי ישנם אנשים רבים, שאינם אלרגיים לחומר. אפשר ללמד את מערכת החיסון לתקן את הטעות די מהר, ולהבין שניתן להתייחס את החומר הזה כאל חומר דומה, שאין היא אלרגית אליו.
שורש ריגשי
* פעמים רבות, יש מרכיב רגשי מאחורי האלרגיה. הלא- מודע פשוט בוחר דרך לתקשר איתנו,משהו, שיפריע לנו בעוצמה כזאת, שלא נוכל להתעלם ממנה. הרבה פעמים אלרגיות הן דרך להיות מנומסים. קורה, שאנשים מנומסים מאוד פשוט נעשים אלרגיים למשהו, שלא נעים להם לבקש מאחרים לא לעשות. למשל: אישה, שהיתה אלרגית לסיגריות כי לא היה לה נעים להגיד לאמא שלה לא לעשן אצלה בבית.
* תכופות מתפתחות אלרגיות בתקופה בחיי אדם, כשהמיומנויות הנפשיות או החברתיות הדרושות לשם התגברות על מצב "עקה" לא הספיקו, ואז התת מודע בחר באלרגיה כדרך התמודדות/הימנעות מההתמודדות עם מצב מסוים. תקופת פרוץ אלרגיה ומה שקשור אליה יכול לרמוז על שורש הבעיה, בו כדאי לטפל בטכניקות NLP אחרות.
*אנו  בודקים  אקולוגיה/רווח משני: איך יהיו חייך ללא הסימפטומים? האם יכולות להיות רק תוצאות חיוביות או גם שליליות?
* כאן חשוב מאוד לטפל באופן אקולוגי - ולהשתמש בטכניקות נוספות בהתאם לצורך, ע"מ לפתור את הבעיה הרגשית (ויזואל סקווש, קו זמן וכו') - כך שיוכלו לפתור את הבעיה ללא שימוש באלרגיה. אם לא - האלרגיה עלולה לחזור. במקרי אקולוגיה, סוגסטיה טובה יכולה להיות: " אתה יכול להשאיר את הרגישות לדברים חשובים, לתחושות הזולת..."
צעדי- בטיחות
* אם יש סימפטומים מוכללים, אנו מבררים, שאין פרזיטים - כי זה דבר שמערכת החיסון שלהם באמת צריכה להגיב עליו.
* אם מישהו בא עם מיגרנות, עליו להיבדק, שזה לא פיסיולוגי - גידול וכו'.
* אם אנשים לוקחים תרופות: לברר עם הרופא אם כדאי לעשות את זה כשהם על התרופות או לא.
* אם משתמשים במשאף, יש להביא עמם את המשאף לפגישה ליתר ביטחון.
* אנו מדגישים לקליאנט, שהחשיפה לאלרגן לאחר הטיפול צריכה להיות הדרגתית!!!
* ישנו סיכון (נדיר), לריבאונד: שיפור ואז החמרה.אז יש לבדוק אקולוגיה ולחזור לפי הצורך על התהליך לחיזוק.


ליעוץ ראשוני לחץ כאן ==>
Google+
Powered by DigitalST בניית אתרים מפת האתר  |  שלח לחבר  |   הוסף למועדפים לוטוס ההדרכה לשינוי - כל הזכויות שמורות
Valid XHTML 1.0 Transitional