English אתר נגיש טיפ החודש
הרשמו לניוזלטר וטיפים לחיים טובים
דואר אלקטרוני
שם
משפחהעצור חדשות / המשך חדשות
 הקליניקה

כיצד לנצל לטובה את יתרונותיה של הפרעת קשב וריכוז

       הגדלת טקסט        הקטנת טקסט
כמה מאיתנו זוכרים את עצמם כילדים שאי אפשר ל"יישר אותם"? שהמורים מיואשים מהם? מוותרים עליהם? ילדים קטנים שיודעים מראש שלא יצליחו להטמיע במוחם בשיטתיות את  כל הידע? שיוצא להם תמיד אחרת מאשר לכולם? שחולמים ובוהים בחלון בזמן השיעורים, ובכל זאת מוגדרים אינטליגנטים? שמתקשים להתרכז ולעמוד במשימות? שמפריעים לכיתה מרוב שעמום? שלא מסוגלים לשבת בשקט על הכסא?

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא תופעה שכיחה ומדוברת בעידן שלנו. ילדים רבים מאובחנים בה ומערכת החינוך עושה בשנים האחרונות צעדי ענק בהגברת הסיוע לתלמידים אלה. עדיין, תחושת חוסר ההצלחה והכישלון מלווה רבים מהם במשך חיים שלמים. היא גורמת לאותם ילדים, המתבגרים והופכים לאנשים בוגרים, לחיות עם דימוי עצמי נמוך ולסבול מחוסר ביטחון עצמי רב.

בפועל - לאנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז - תכונות ויכולות גבוהות יותר מאנשים אחרים!!! במקרים רבים הם אנרגטיים יותר, יצירתיים יותר, מעיזים יותר, בעלי כריזמה, נטיות אמנותיות ועם חוש הומור מפותח. הפרעת הקשב גרמה להם להתאמץ יותר, ועל כן הם גם בעלי כושר גבוה בהתמודדות עם אתגרים.

עם זאת, כילדים הם חיו בתחושה ש"הם לא מצליחים לספק את הסחורה", שהמורים בבית הספר מיואשים מהם, שההורים כבר לא יודעים מה לעשות איתם... הם גדלו בתחושת כישלון ולא פעם הרגישו בודדים וחסרי אונים, ללא תמיכה, יד מחבקת ואוזן קשובה ומבינה.

אנשים אלה מגיעים אלי לאימון לחיים מבולבלים ומתוסכלים. יחד, אנחנו נכנסים לתהליך עבודה לרכישת כלים להתמודדות עם הלקות וגילוי היתרונות האדירים הטמונים בה. ממש כפי שכתבה לאחרונה שרונה, אחת מן המתאמנות שלי:שמי שרונה אני בת 28  סטודנטית בעלת הפרעת  קשב וריכוז , המלווה אותי בתחום הלימודים והחיים והותירה  אותי עם שק גדול של תסכולים , בטחון עצמי נמוך, קושי בארגון יום יומי, כעסים אשר הצטברו בעקבות אכזבות ועוד.. נשמע מוכר ?  גם אני הייתי במקום הזה אשר הכול נראה ככאוס אחד גדול בחיים. ההתמודדות היום יומית קשה , אין פיתרונות, השגרה רודפת אותי, אני נכנעתי  לקשיים שליוו  אותי ובסוף מצאתי עצמי מתוסכלת לא מאושרת וכמובן ללא שליטה בחיי!
בשלב מסוים הגעתי לנקודת המפנה  וזאת לאחר שפניתי עם כל הבעיות אל פנינה המדהימה אשר שינתה את חיי.  מבחורה צעירה מבולבלת, לא מוצלחת, שכל הזמן נכשלת,עם חוסר ארגון בזמן ; לי ולסביבה, חוסר עמידה  ביעדים, חסרת אחריות, עם דימוי עצמי נמוך,חוסר מודעות  למשאבים הנמצאים בתוכי  והכי חשוב חוסר אמונה בעצמי .
עם כל הבעיות אשר נראו לי כמבוי סתום, הגעתי אל פנינה בעלת  הנתינה האין סופית, יחס חם, אישיות מדהימה, עם  הרבה אהבה וכלים, פנינה שינתה את חיי!!
עברתי תהליך שבתוך חודשיים בלבד ראיתי  את השינוי המתחולל בעולמי. אני מיישמת  את הכלים, שרכשתי מהלמידה שלי עם פנינה ועדיין ממשיכה לרכוש כלים נוספים. פתחתי ערוצי מודעות, עיצבתי את חיי, רכשתי כלים אשר עוזרים לי להתמודד עם בעיית הפרעת הקשב והריכוז והתופעות הנלוות מבעיה זו : כעסים, ביטחון עצמי נמוך, חוסר ניהול זמן, בעיית מבחנים, אסרטיביות, העלאת מודעות עצמית  ועוד..
זו איננה  גזרה משמיים, לא צריך לקבל את הבעיות כמובנות מעליהן.ישנם פיתרונות אשר מצריכים תהליך של אימון בשילוב  שיטת NLP ודמיון מודרך. זהו מסע מדהים של מודעות ושינוי עם הרבה חוויות וכלים לכל החיים אשר נרכשים וניתנים על ידי פנינה. דרך הנתינה והמסע גיליתי , שבגלל לקות הקשב והריכוז יש לי יתרונות, שאין לאנשים אחרים.למדתי לנתב אותם למקומות טובים בחיים שלי ולהתמודד איתם באמצעות השיטות הנרכשות מהלמידה.
כיום לאחר חודשיים בלבד למדתי לאהוב את הלקות שלי ולחיות איתה בשלום, לאהוב את עצמי ואת חיי.  מהיום  שבו  הכרתי את פנינה, אשר הפכה להיות  חלק בלתי נפרד מחיי ומהשינוי שחל בי - אני מאושרת. ממליצה בחום לכל מי שצריך שינוי ופיתרון בחייו....
באהבה שרונה


אנחנו יכולים לעשות שינוי.
פנינה מרימסקי
Google+

ליעוץ ראשוני לחץ כאן ==>

Powered by DigitalST בניית אתרים מפת האתר  |  שלח לחבר  |   הוסף למועדפים לוטוס ההדרכה לשינוי - כל הזכויות שמורות
Valid XHTML 1.0 Transitional